Nädal aega e-raamatuid

… ja veel palju palju aega edaspidi.

Vahelduseks mõtlesin kirjutada mingil muul teemal. Ma olen natuke segaduses ka, et millele keskenduda. Vahest deprekale? Tundub, et see ainult söömishäirest kirjutamine muutub liiga depressiivseks. Aga ma võiks näiteks… kirjutada, kuidas on minu “halb päev” või kui depressioon eriti välja lööb? Ma ei tea, kas keegi üldse tahab lugeda, kuidas kellelgi on halb? 😀

Aga tegelikult täna ma tahtsin rääkida e-raamatutest.

Mul on e-luger juba ammusest ajast, aga ma ei ole seda viimasel perioodil väga kasutanud, ehkki see on mugav. Ma räägin e-raamatutest telefonis ja arvutis.

Ma ei teadnudki, aga kui sul on kaart Tallinna Keskraamatukogus, siis läbi selle on sul juurdepääs ka nende poolt laenutatavatele nii eesti kui ka inglise keelsetele raamatutele. Sisse pead logima oma ESTER kasutajaga ja saadki lugema hakata.

Väga ei ole ma arvutis lugeja, seega testisin e-raamatuid telefonis. Ja mulle meeldis. Näiteks kui sa võtad kätte tavalise raamatu, siis see on muidugi hea ja kõige õigem ja mõnusam, aga tänapäeval, kus sotsiaalmeedia kogu aeg tähelepanu nõuab, on hea lugeda telefonis. Kui keegi sinuga suhelda tahab, siis kohe näed. Lisaks telefon on sul ju niikuinii kaasas!

Igatahes ühel päeval keegi hea inimene jagas Facebookis (sotsiaalmeedia!) kaht linki:

Eesti keesed e-raamatud: https://ellu.keskraamatukogu.ee/

Inglise keelsed e-raamatud: https://keskraamatukogu.overdrive.com/

Ja sealt ma siis võtsingi midagi kohe prooviks. Lugesin esmalt “Simon vs Homo Sapiens’i vandenõu” ning hetkel loen “Kolmteist põhjust”.

Miks mulle meeldis telefonis lugeda, oligi see, et ma sain ülikiirelt oma järje üles otsida (sa saad lugemise ajal kasutada mugavalt järjehoidja panemise võimalust, mis minu e-lugeril väga hea ei ole. Kasutan mingit Prestigio oma ja see on väga… noh, hädapärane) ja lugeda kas või siis, kui ainult kümme minutit bussiga sõitsin vms. Samas ma käisin selle nädala jooksul ka rongiga Jõgevale ning rongis oli samuti hea lugeda. Veidi häiris see, kui tihti ma pean lehekülge vahetama, aga seda saab ka tegelikult muuta. Kui ära harjusin, oli väga tore ja mõnus!

59234817_280497786237281_1160086162891603968_n

Jõgevale sõites oli muud lugemist ka, Selver hommikul rõõmustas mind Vegan ajakirjaga. Ja nosisin oma võidetud batooni!

Ellu1

Ülevaade.

Ellu2

Võtsin selle “(Mitte just) armastuslugu” korra prooviks, et näha, kuidas see välja näeb ja mida see endast kujutab üldse, see telefoni e-raamatu värk.

Ellu3

Hetkel pooleli.

Ellu4

Sinine märgike üleval paremas nurgas on järjehoidja ja A tähe pealt saab muuta kujundust ja suurust.

Esimese raamatu lugesin ma läbi kolme päevaga ja nüüd teist olen pisut kauem närinud, pole hetkel veel poole pealgi. Aga teine on ka kõvasti raskem lugemine, mille kohta mu õde ütles, et ta on selle aastaid tagasi läbi saanud ja ei soovita mulle, eriti mitte praegu. Samas ma tean, et selle kohta on isegi Netflixis sari ja see on jube populaarne – ma ei saa enam pooleli ka jätta.

Inglise keelsete e-raamatute juures on, muide, olemas ka audio raamatud, kuid neid on väga vähe. Proovisin kuulata “Fantastic Beasts and Where to Find Them” raamatut ja see oli muidu täitsa mõnus. Aga enamik on pidevalt välja laenutatud.

Soovitan muidu neid kõiki võimalusi järele proovida, mu meelest ülimugav.

Palun ärge pahased olge – õiged, paberil raamatud on siiski parimad!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s