Vaikus enne tormi

 

IMG_20190619_102046_981

Ma soovin, et ma saaks öelda, et tegemist on imelooga ja minuga on kõik juba palju paremini ja ma elan ja naudin ja hingan ja olen. Tegelikkuses aga asjad nii ei ole.

Mis on naljakas, on see, et ma ei ole peaaegu ühelegi inimesele oma elus rääkinud, kuidas mul viimane arsti juures käik lõppes ja üldse, kuidas asjad on. Samas siia tahaks selle kirja panna.
Ühesõnaga pole hästi. Ma sain veel vist viimast korda niiöelda “ajapikendust”, aga see saab 15.07 läbi ja kui selleks ajaks midagi muutunud ei ole, ootab mind ilmselt ees Tartu.
Ma tahaks öelda, et ma olen endast kõik andnud, et paremini hakkama saada, aga ma ei taha valetada. See on nii kuradi raske.
Positiivne on, et mul on vähemalt paanikatunne järgi andnud. Nimelt mõned nädalad tagasi tundsin ma umbes 6-7 päeva järjest sellist paanikat, et ma ei suutnud isegi kuidagi funktsioneerida. Mu pea käis ringi, sees keeras, kordamööda hakkas kuum ja siis külm. Ja seda mitte midagi tehes ja lihtsalt tööl istudes. Käed värisesid. Nutt tuli peale.
Sellega oli väga raske hakkama saada. Täpsemini oli see täpselt nii, nagu ma kannataks paanikahoo käes, ainult et see kestis ja kestis ja ei tundunud lõppevat. Mu keha oli nagu “võitle või põgene” olukorras. Rääkisin sellest oma psühholoogile ka, keda ma olen nüüdseks kolm korda näinud, kuid kellest ei ole mitte midagi kasu.
Haiglas väidetakse, et mingisugusest teraapiast ei ole mõtet rääkida enne, kui ma kaalus juurde võtan. Ja see on nagu… okei, jah, ma saan aru, aga palun, miks me ei võiks siis tegeleda näiteks selle söömisega kaasneva süütundega? Sest see on ka tugev ja ma tahaksin sellest rääkida, aga lihtsalt iga kord on vastuseks otsekui… ükskõiksus ja õlakehitus. Raske on nii. Mul on tunne, et kui ma rohkem siia kirjutaks, siis oleks sellest ka rohkem kasu kui arstide nägemisest. 😀
Tegelikult ma võiks seda kõike lihtsalt oma jaoks kirja panna, aga samas on midagi selles jagamises ka. Näiteks ma ise tahaks, et mul oleks lugeda kellegi blogi või midagi, mis aitaks mind selles protsessis. Äkki oleks lihtsam? Ja ma ei tea, kas keegi võib selle minu kirjutatud jama üldse kunagi üles leida või ei, aga äkki see mingil x moodusel siiski kunagi peaks kedagi aitama.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s