Maiustuste väljakutse

Haiglas olles peab sööma väga palju magusat. Enamik ooteid on magusad ja lisaks on ka peamistel toidukordadel väga sageli kaasas magustoidud. Igatahes näiteks esimeseks ooteks kell 11 on alati mingi šokolaad või muu kraam.

Kuna ma pole endal lubanud magusat kes teab mis ajast süüa, siis mõtlesin ikkagi kirjutada väikese arvustuse kraamist, mida ma proovinud olen. Lihtsalt ka selleks, et seda enda jaoks normaliseerida ja näidata, et vahest on okei, kui mingi kindel asi ei maitse ideaalselt. Mul on pidevalt see probleem, et kui midagi pole nii hea, kui ma ootasin, siis tekib pettumustunne ja raiskamise emotsioon – kalorite raiskamise siis, et täpsem olla.

Üritan neid ka skaalal 1-st 10-ni hinnata, nii nagu teedega olen teinud. Samas ma arvan, et midagi alla 5 või 6 punkti ei saa, kuigi ma ei tea, kas miski ka 10/10-st võiks täis saada. Elame ja näeme, võib-olla, et midagi on tõesti täiesti perfektne. 😀

Aa ja kui on midagi, mida ma peaksin kindlasti proovima… siis andke teada või midagi! (Also kui mõni maiustusefirma mind sponsoreerida tahab, siis olen pakkumistele avatud. :D)

Geisha

Geisha oli üks šokolaade, mis ma endale haiglasse tulles poest kaasa rabasin. Mõnusalt kreemine ja magus, täpselt paras selliseks hommikuseks snäkiks. Šokolaadi peame sööma piimašokolaadi puhul kuus tükikest ja tumeda šokolaadi puhul kaheksa. Igatahes mulle nii meeldib seda veel lisaks tee sisse kasta (okei, tean, et võib tunduda veits rõve, aga maitse on nii hea :D). Seda ma ei olnud kes teab mis ajast söönud ja nii hea oli seda uuesti endale lubada. 8/10.

Knoppers

Sellest ajast peale, kui ma sain Saksamaa Hanuta šokolaadivahvlit ja seda, olen ma seda veel tahtnud osta. Samas pole ma seda kunagi Eestis endale lubanud. Kuna sõbranna mind maiustustega üllatas ning üks oli ka see, siis ma nautisin seda ikka korralikult. Natukene triggering oli see, et selle kohta teatas õde, et ma pean midagi juurde sööma, kuigi minu meelest tundus juba sedagi liiga palju. Igatahes oli see hea, mitte liiga magus, šokolaadi ka piimakreemiga vahvel. Soovitan kindlasti. 7/10.

Magnum

Jäätised on siin olles minu jaoks parajad väljakutsed olnud selle tõttu, et neis on tavalisest ootest rohkem kaloreid. Oode peaks olema umbes 200 kalorit, aga kui sa vaatad, palju näiteks Magnum näitab, saad aru, et seda on kõvasti rohkem. Kui ema käis eelmisel nädalavahetusel külas, siis ta varustas mind jäätistega, millest ennast nüüd läbi olen närinud. Magnum on hea ja klassikaline, kuid jälle üks maius, mida ma endale vähemalt aasta aega enne haiglasse tulekut ei olnud lubanud. Mäletan, et kunagi kodus elades seda küll sõime, aga ma polegi sellest ajast peale seda endale lihtsalt osta julgenud. Aga see oli hea. Vähemalt ei valmistanud pettumust. 7/10.

Marmiton

Need kaeraküpsised on ka sõbranna saadetud. Võtsin neid lisaks Knoppersi šokolaadile, kui mind sunniti. Ehk liiga suhkrused, tahaks sellist kaeraküpsist, kus oleks rohkem kaerahelbeid, selliseid suuri helbeid. Ma tean, et ilmselt oleksid need sama kalorirohked kui need, aga see on lihtsalt minu maitseeelistus. Ega need ka halvad ei olnud ja hoian neid kapis selleks, kui pean ehk midagi juurde võtma. 6/10.

Mesikäpa šokolaad

Mesikäpa uus šokolaad, tume šokolaad krõmpsuva karamelliga. Mingist hetkest hakkas mulle tume šokolaad maitsma ning karamell on ka alati hea olnud. See oli jällegi üks, mille ma endale enne haiglasse tulemist kaasa ostsin, sest teadsin, et midagi võiks olla ja ma olin seda korduvalt poes vaadanud ja käes keerutanud, ent mitte lubanud proovida. Hea, et sain viimaks uudishimu rahuldatud. Karamellitükid ei ole liiga suured ja krõmpsuvad, pigem täiustavad ideaalselt tumedat šokolaadi. 7/10.

Milka 2

Vot siin on need Daimi tükid sellised suured ja lisavad ekstra krõmpsu tavalisele piimašokolaadi ampsule juurde. Samas on see hea, Daim oli kunagi mu lemmikšokolaad ja mäletan, kuidas seda sai pidevalt kooli puhvetist ostetud :D. Oh vanu aegu! Ja Milka on ka selline, mis juba põhimõtteliselt klassikaks kujunenud. Siiski mitte midagi super erilist, aga hea ikka. Olen selle puhul ikka korralikku hävitustööd teinud. 7/10.

Milka 3

Ma olen endale nii pikalt sisendanud, et mulle tegelikult ei meeldi Oreo küpsised ja need on lihtsalt täiega overrated. Seega kujutlege minu hämmeldust, kui seda šokolaadi proovisin ja avastasin, et see on nii kuradima hea. Jällegist suur aitäh sõbrannale, kes mind sellega varustas. Ja ma luban, et naudin tervet šokolaadi täiega. 8/10.

Milka

Imeline. Karamelli ja pähkli kooslus on super. Mulle meeldib, et kasutatud on tavalisi pähkleid ja et need on terved, lisades šokolaadile ekstra mõnusa krõmpsu ampsu. Karamell seevastu on vedel ja hea. 8/10.

Premia

See on mu ema lemmikjäätis ja tema selle mulle ka ostis. Minu jaoks oli pisut pettumust valmistav. Siit siis see õppetükk, et sa ei saa iga kord eeldada, et asi on suurepärane ja kui ma ei oleks seda proovinud, siis ma ei teaks endiselt, kas see meeldib mulle või mitte. Võib-olla oleks parem, kui see granaatõuna ja vaarika moos oleks jäätise sees, mitte aga kahe kihi glasuuri vahel. 6/10.

Tupla

Tupla on alati olnud vist mu kõige kõige lemmikum šokolaad. Ja kunagi ma võisin seda nii palju süüa, no nagu nii palju, et ikka mitu pakki päevas. Seega kui haiglasse tulles poodi sattusin, pidin kindlasti seda varuma. Ja see oli täpselt nii hea, kui ma mäletasin. 9/10.

Väike Tom

Hetkel viimane proovitud asjadest – Väikese Tomi kookosega jäätis. Seda olin ka tahtnud ammuilma proovida, kuid ei olnud julgenud. Nüüd emaga koos poes käies ostsin lausa kaks tükki. Nagu keegi mulle ka ütles – see maitseb nagu Bounty batoon, aga lisaks on see jäätis. Täpselt mulle perfektne, ma armastan kookosega asju kohutavalt! 9/10.

Toorpuder 1

Poodidesse on jõudnud ka uued toorpudrud, millest kahte olen nüüdseks proovinud. Esiteks toorpuder mustikate ja chia seemnetega. Mina, kui pudrufänn, tundsin et selles on liiga vähe kaerahelbeid. Maitse oli ka selline suhteliselt tavaline, uuesti vist ei ostaks. Aga hea proovida ikka. 6/10.

Toorpuder 2

Teine toorpuder, mida proovisin, oli kookose ja chia seemnetega ja see sobis minu maitsega juba palju rohkem kokku. Kookos ju! Andis mingi lisasärtsu pudrule ja võtsin seda rohkem kui magustoitu, mitte pudruasendust. Selleks sobis. 7/10. Peaks kindlasti kolmanda, banaani oma, ka ära proovima, kui poes peale satun. Ilmselt neist kolmest see jääks aga ikkagi mu lemmikuks.

Kinder Bueno

Kinder Country šokolaad. Täiega mõnusa krõmpsuva täidisega. Taas üks asi, mida ma siiani ei olnud proovinud, aga mille pean heaks kiitma. Muuseas, päris paljud söövad ootena Kinderi asju. Mul on isegi neilt veel midagi proovida, aga sellest siis edaspidi. 7/10.

Kinder

Biskviitkook Kinder Milk Slice. Ma arvan, et ma olen rõõmus, et seda proovisin, kuid samas ilmselt teist korda ei tahaks. Kinderi asjadest kõige “meh”-im, mis ma olen proovinud. Samas muidugi mitte halb. Lihtsalt jälle tuleb mõttesse see perfektsuse asi, et kas seda oli üldse vaja süüa, kuna see ei olnud ideaalne? 5/10.

6 Comments Add yours

 1. Monika says:

  Kinder Maxi King review ka palun 😀

  Ma ei tea mis teema mul sellega on, aga no iga kord kui lähen kohukest ostma avastan, et olen ikka selle ka korvi visanud.

  Kas asi on minus või ongi seal tõesti nii hea šokolaadi-pähkli-karamelli-kreemi tasakaal leitud?

  Mul sellega just need samad kooli puhveti mälestused, ostsin ka vahest ikka mitu korda päevas.

  Liked by 1 person

  1. signepyou says:

   Pagan, oleks ma eile teadnud, siis ma oleksin poesti varunud. 😀 Järgmine kord, kui mind Rimi peale lastakse, siis kindlasti võtan selle. 😀 Tundub idekas.

   Like

 2. Sonja says:

  Ma mõtlesin ka kohe, et sa oleks pidanud Kinder Maxi King’i proovima hoopis selle Milk Slice’i asemel. Tavaliselt ignoreerin kõiki kohukesi ja jalutan otsejoones selle poole. Kinder Country on hetkel mu teine suur lemmik Kinderilt. Mäletan kuidas lapsena jõulude ajal alati megapettunud olin kui hommikul sussist selle leidsin, sest see tundus nii väike ja mõttetu. Nüüd niiiii hea. 😀

  Liked by 1 person

  1. signepyou says:

   Ma proovin asju, mis mulle saadeti, aga kui juba kaks inimest ütlevad, et see väärt kraam, siis poodi saades hangin endale kindlalt. 😀 Kinder on haiglas üldse päris populaarne toode. 😀

   Like

   1. Sonja says:

    Ma pole Eestis väga midagi paremat näinud ka. Fazeri šokolaadid võibolla. Kalevit ei kannata absoluutselt. Ma ei saa aru, kuidas nad Minu maitsest nii mööda panevad. 😀 Fazeri Suffeli on ka üks šoks mille ma hiljuti taasavastasin. Jällegi lapsena jõulude ajal tõeliselt pettumust valmistav, aga nüüd nii hea ja odav.

    Liked by 1 person

   2. signepyou says:

    Omg ma olen Suffelit poes nii palju vaadanud ja mõelnud, et tahaks. Kunagi kooli ajal sai seda ikka päris parajas koguses söödud. 😀 Üldse peaks vist Fazeri asju rohkem proovima… kui ma siin jõuludeni istuma pean, siis jõuan päris palju vist läbi maitsta. 😀

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s